Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL – systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe – kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Relacja z wycieczki "Seniorzy Przełomem Dunajca"

Data utworzenia: 14 czerwiec 2024

W dniu 8 czerwca br. seniorzy z Wielopola i okolicznych sołectw mieli okazję odbyć wycieczkę do Zamku w Niedzicy i popłynąć przełomem Dunajca. Atmosfera i wrażenia były wspaniałe czemu też sprzyjała cudowna pogoda. Na Zamku poznaliśmy bogatą historię tej budowli, powiększanej od 14 wieku, najpierw jako węgierskiej strażnicy – podobnej do polskiej w Czorsztynie, usytuowanej po drugiej stronie Dunajca. Wrażenie robiły: układ funkcjonalny twierdzy z 60 metrowej głębokości studnią wykutą w litej skale, układ komnat oraz wspaniałe widoki z górnego zamku na Jezioro Czorsztyńskie i sąsiedni zamek, jak i z drugiej strony, widok na potężną zaporę i ośnieżone góry.

Potem był spływ przełomem Dunajca z niesamowitymi widokami na Trzy Korony, Sokolicę i relaksującym szumem płynącej wody z towarzyszeniem góralskiej godki prowadzącego flisaka. Po ponad 2 godzinnym spływie do Szczawnicy (w komplecie!) i obiadku "U Walusia", z telefonami pełnymi fotek z wycieczki – udaliśmy się do domu. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci, opaleni z deklarowanym zamiarem uczestnictwa w podobnych atrakcjach. Wielu odnowiło dawne i nawiązało nowe znajomości.

Wycieczkę zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielopole w ramach zadania publicznego "Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym" pt. "Seniorzy Przełomem Dunajca" współfinansowanego przez Urząd Gminy Chełmiec.

Galeria zdjęć tutaj.
Stefan Opalski