Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Festyn 2018 - relacja, zdjęcia

Data utworzenia: 24 wrzesień 2018
W Wielopolu znów było radośnie! W dniu 15.09.2018r. w odbył się tam integracyjny festyn dla wszystkich chętnych, a przede wszystkim dla Wielopolan. Tym razem zorganizowali go P. Sołtys Aleksandra Opalska wraz z prężną w działaniu Radą Sołecką. Impreza odbyła się na terenie Państwa Janików - na czas zabawy udostępnionym mieszkańcom. Dzięki Urzędowi Gminy Chełmiec została dostarczona i zmontowana estrada, która stała się centrum zabaw, konkursów i uświetniającej imprezę muzyki oferowanej przez DJ-a Sromka, oraz nasz z Wielopola zespół Alto. Dodatkowo staraniem Pani Sołtys pracownicy Gminy dostarczyli do zabawy najmłodszym "dmuchańce", a z kierunku gdzie zostały rozstawione nieprzerwanie rozlegały się radosne piski, śmiechy" szalejących" bawiących się na nich najmłodszych uczestników imprezy. Natomiast starsi by oddać się dyskusji ze znajomymi przyjaciółmi i chłonąć piękno, artyzm występujących na estradzie i uczestników konkursów zasiedli w "lożach", którymi tym razem były namioty imprezowe i siedziska Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielopole. Dodatkowym elementem "dekoracyjno – urbanistyczno – użytkowym" były parasole udostępnione przez firmę "Koral". Pod nimi został zorganizowany sektor gastronomiczny festynu, gdzie serwowano zwyczajową kiełbasę z grilla, kaszankę, bigos oraz przygotowane przez naszego przyjaciela z Anglii prawdziwe angielskie dania.

Festyn wywołał duże zainteresowanie mieszkańców Wielopola. Przybyło wiele rodzin by bawiąc się radośnie spędzić wspólnie z innymi czas. Zaproszeni przez Panią sołtys Goście, w śród nich Wójt Gminy Chełmiec, pana Bernarda Stawiarskiego z Małżonką, Radni naszego powiatu i Gminy Chełmiec, a także Sołtysi sąsiednich wsi oraz Ks. Proboszcza Eugeniusza Mrożka zostali miło przyjęci przez uczestników zabawy. Festyn rozpoczął się od występów chórów dziecięcych: Emmanuel i Wesołe Nutki, a następnie już indywidualnie wokalnie i instrumentalnie popisywały się dzieci: Natalia Majoch, Gabrysia Popiela, Martyna Majoch, Kuba Turski, Klaudia Lorek, Justyna Zieleń i Dustin Ziółkowski. Występujący od Pani Sołtys i od zaproszonych gości otrzymali drobne upominki. Podobno, pani Sołtys jako główny organizator imprezy odebrała już w sprawie naszych talentów, kilka telefonów ...i to chyba nawet z programu "Szansa na Sukces"(?).

Zebranych, zachwycających się występami uzdolnionej młodzieży, słodyczami częstowały w strojach klaunów - Karolina Wiktorowska i Natalia Lach.

Po występach artystycznych, nadszedł czas rodzinnej zabawy tanecznej. Stylów tańców, które były wykonywane przez bawiących się nie da się opisać jednym zdaniem ,a nawet nie da się ich nazwać ale za to na pewno było można stwierdzić, że wszyscy świetnie się bawili, a uśmiech i radosne spojrzenia uczestników były podsumowaniem, bardzo dobrze zorganizowanego festynu.

Niespotykaną atrakcją i to naszego festynu był występ zaprzyjaźnionego z Wielopolem Kabaretu Starszych Pań z Uniwersytetu III Wieku w składzie Pani Ela Pajor, Pani Jola Kieres, Pani Zosia Sus ,które używając gwary z różnych stron Polski przedstawiały skecze (wice – po śląsku) wywołujące wśród zebranych salwy śmiechu. Pani Sołtys Aleksandra Opalska oraz Rada Sołecka Sołectwa Wielopola składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się i bezinteresownie pomogli, zorganizować tą wspaniałą imprezę: Firmie Pana Sławomira Kalisza „Siwy Brzeg" za przygotowanie wspaniałości bigosowych, Panu Danielowi Currie za przysmaki z grilla oraz inne przyrządzone potrawy o ciekawych nie spotykanych w Polsce smakach, P. Marii Fałowskiej, za pachnący z chrupiącą skórką domowy chleb, P. Bożennie Nowak za aromatyczny "na bogato" przyrządzony smalec, Pani Ani Ziółkowskiej za słodkości, cukierki i ciasta przygotowane, które rozchodziły się błyskawicznie bo swoim smakiem były - jak zwykle lepsze od ambrozji. Członkom Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielopola za przygotowanie urbanistycznej przestrzeni rozrywkowo usługowej.

wszystkim Osobom nie wymienionym, które nawet w minimalny sposób włączyli się do pracy na rzecz tej wspaniałej imprezy.

Ryszard Łakomski

Zapraszamy do galeri