Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL – systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe – kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

"Integracyjny Festyn Wielopolan" w Wielopolu

Data utworzenia: 12 sierpień 2022

W sobotnie popołudnie i wieczór w Wielopolu w dniu 06.08.2022 r. odbył się "Integracyjny Festyn Wielopolan", zorganizowany przez sołtysa wsi Grażynę Teresę Borkowską, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich Wielopole w Wielopolu oraz Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wielopole pana Stefana Opalskiego. Na wspólne biesiadowanie przy muzyce i śpiewie zespołu "ALTO" z Wielopola, przybyli seniorzy, rodziny z dziećmi z sołectwa Wielopole i Gminy Chełmiec i zaproszeni goście tj.: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, przewodniczący Rady Gminy Wiesław Szołdrowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Kultury w Chełmcu Andrzej Tyrkiel, panie radne powiatu nowosądeckiego: Joanna Stawiarska i Maria Barbara Szarota, Kapłani: ks. Prałat Kazimierz Starzec i Prałat Ryszard Mikos - proboszcz parafii NMPW w Wielogłowach z ks. Damianem Płaza, radni i sołtysi gminy Chełmiec z radną Aleksandrą Opalską.

Stoisko KGW Wielopole prezentowało swoje swojskie jadło, które było serwowane podczas degustacji przy stoisku. Można było skosztować podpłomyki, chleb ze smalczykiem i kiszonym ogórkiem, chleb ze swojskim masłem, białym serem i ciasta na słodko. Hitem stoiska dla dzieci i młodzieży, jak również przypomnienie smaku dorosłym tj. swojski chlebuś ze śmietaną i cukrem.

Serwowano również z Food-traka (barobusu) gorące dania: bigos, hot-dogi, kiełbaskę z grilla, karczek, kaszankę z kiszoną kapustą i boczkiem oraz zimne i gorące napoje.

Dla dzieci wielką atrakcją były darmowe dmuchańce, skakańce i zjeżdżalnie, animacje dla dzieci z konkursami i nagrodami, jazda na kucykach oraz popcorn, wata cukrowa i słodycze.

W trakcie festynu powołana komisja na czele z przewodniczącym Gminnej Komisji Kultury Andrzejem Tyrklem, oceniła prace z konkursu dla dzieci i młodzieży "Malujemy naszą wieś". Prace wykonane były dowolną techniką malarską.

Dzieci otrzymały bardzo ciekawe nagrody ufundowane przez:

  • Piekarnię Tęgoborze – Zakład Piekarski GRZYB sp. Jawna, Ciastkarnia i Lody Tęgoborze
  • Wójta Gminy Chełmiec
  • Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
  • LGD "Korona Sądecka"
Miło nam poinformować, że sponsorami spotkania - "Integracyjnego Festynu Wielopolan" byli: Urząd Gminy Chełmiec, LGD "Korona Sadecka", Zakład Piekarski GRZYB sp. Jawna - Ciastkarnia i lody Tęgoborze, Piekarnia NIKA –Józef Nika, właściciel Zajazdu "Złoty Róg" i "Siwy Brzeg" Sławomir Kalisz, Firma Szubryt p. Zbigniew Szubryt, Firma "Bracia Koral" z zarządem na czele, Gminna Rada Seniorów przy Wójcie Gminy Chełmiec, właścicielka ciastkarni "zAnka"- pani Anna Ziółkowska, Dom Weselny "Lotos" – pan Daniel Potoczek, Firma "Bram-Hat" – pan Jan i Adrian Hat z rodzinami, radna powiatu nowosądeckiego – pani Maria Barbara Szarota, właściciel "Komory Normobarycznej" – pan Stanisław Fałowski i inni.

Wszystkim sponsorom za okazane serce i dobroć, jeszcze raz wielkie – DZIĘKUJEMY!

Szczególnie pragnę w imieniu własnym i sołectwa podziękować właścicielowi terenu, na którym się bawiliśmy i wszelaką okazaną pomoc - panu Antoniemu Janikowi i jego rodzinie oraz osobom które wykonały ogrom pracy, aby festyn mógł odbyć się na takim poziomie.

Relację z "Integracyjnego Festynu Wielopolan" opracowała – G.T.Borkowska

Relacja fotograficzna – pana Stefana Opalskiego.