Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Koło Gospodyń Wiejskich Wielopole odnosi "sukces piłkarski"!?

Data utworzenia: 26 sierpień 2021

W ramach projektu "Karpaty na dwóch kółkach" w Czarnej Kępicy, Grybowie, Ptaszkowej i Świniarsku odbyły się wydarzenia kulturowo-turystyczne. Imprezy te zorganizowała LGD "Korona Sądecka". Projekt sfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".

W Świniarsku bawiono się 22 sierpnia (w niedzielę) w Centrum Aktywnego Wypoczynku i było tam "Zdrowo i kolorowo z Koroną Sądecką".

Program imprezy był niezwykle bogaty: dla dzieci zorganizowano warsztaty z malowania toreb, animacje, zabawę na wszechobecnych w naszej Gminie "dmuchańcach" i mini disco wraz z konkursami muzycznymi. Dla dorosłych ? - m. in. stoisko ZUS gdzie można było złożyć wniosek 300+ i ... turniej piłkarski, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin obszaru LGD ...

W imprezie uczestniczyły również Koła Gospodyń Wiejskich, działające w sołectwach naszej Gminy, które na indywidualnych stoiskach prezentowały swoje pyszne niespotykane na co dzień potrawy, które cieszyły się wielkim powodzeniem.

Dla nich zorganizowano konkurs na najsmaczniejszą, najzdrowszą przekąskę ... I nie tylko, bo Panie z "Koła Gospodyń Wiejskich Wielopole" zostały wyróżnione za udział w Turnieju Piłkarskim Gmin Obszaru LGD Korona Sądecka.

Potwierdzeniem tego niewątpliwie olbrzymiego sukcesu jest niespotykany, jedyny w swoim rodzaju "biały kruk" - dokument załączony na zdjęciu, wręczony w blasku fleszy podczas imprezy w Świniarsku "kapitanowi drużyny" KGW Wielopole Pani Teresie Borkowskiej. A propos: nie znam innej kobiecej drużyny piłkarskiej wywodzącej się z działających w Polsce KGW, która oprócz działalności statutowej, potrafi grać w piłkę nożną - odnosząc sukcesy, jednocześnie propagując kulturę fizyczną. "Smaczku" dodaje fakt, że w Wielopolu mimo wieloletnich usilnych i ciągłych "starań" władz gminy... nie ma jakiegokolwiek obiektu do uprawianie sportów zespołowych – Pnie nie mają gdzie trenować !!!

Dlatego przede wszystkim LGD "Korona Sądecka", organizatorowi Imprezy w Świniarsku, należy się "pochwała" za okazany szacunek i za odwagę wręczenie takiego wyróżnienia KGW Wielopole w Wielopolu za ich pracę.

Skromne Panie z KGW zapewne powiedzą: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Ryszard Łakomski - członek KGW Wielopole.

Postscriptum: Już po zredagowaniu powyższego tekstu, dowiedziałem się, że trzy dni po zakończeniu Imprezy w Świniarsku, już w zaciszu pomieszczeń biurowych Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Wielopole w Wielopolu Pani Teresie Borkowskiej wręczono drugi "dokument"(?) potwierdzający wyróżnienie Koła: "za udział w Konkursie na najsmaczniejszą, najzdrowszą przekąskę". (zdjęcie w załączeniu) . Koleżankom z KGW Wielopole serdecznie GRATULUJĘ !!!

Do opracowania wykorzystano materiały opublikowane na stronie oraz zdjęcia wyk. przez Pana Stefana Opalskiego i innych członków KGW Wielopole.