Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Wycieczka do Nowego Wiśnicza - relacja, zdjęcia

Data utworzenia: 22 września 2016
W dniu 10 września 2016 r. odbyła się trzecia, niestety ostatnia z wycieczek w tegorocznym cyklu, realizowana przez nasze Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego wspieranego przez gminę Chełmiec pn. Wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz profilaktyki i promocji zdrowia pn. "Realizacja zadań z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie gminy Chełmiec".

Tym razem byliśmy na Pogórzu Wiśnickim. Kierownikiem wycieczki był Rysiek Łakomski, koordynatorem Stefan Opalski, a o historii i przyrodzie opowiadał nam nasz stary znajomy przewodnik beskidzki Leszek Cegiełka. Odpowiedzialną za bezpieczną podróż przewóz uczestników wycieczki była firma "Najmar".

Podczas tej turystycznej przygody zwiedziliśmy zamku Kmitów i Urbanowskich w Nowym Wiśniczu. Mało kto wie, że w Nowym Wiśniczu można zwiedzanie niewielkiego dworku "Korzynówka”- muzeum, w którym znajdują się pamiątki po Janie Matejce – tam również zaglądnęliśmy. Byliśmy w Lipnicy Murowanej – uroczej wsi o małomiasteczkowej zabudowie, która stylem i harmonią układu przedstawia sposób projektowania w stylu małomiasteczkowym na terenie dawnej Galicji Zwiedziliśmy również kościoły w Lipnicy Murowanej wśród nich kościół p. w. św. Leonarda z końca XV w. , który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO w Lipnicy Murowanej, a jego położenie znajduje się na szlaku architektury drewnianej. Po obiedzie "Pod Kamieniem” zwiedziliśmy rezerwat przyrody nieożywionej - "Kamienie Brodzińskiego".

Wycieczka się udała, było miło, wesoło i sprzyjała nam pogoda.

Zapraszam do galerii zdjęć tutaj. Życzę ponownego wspaniałego przeżywania tamtych chwil.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia