Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Spóźniona Majówka Wielopokoleniowa z tradycjami i wiejskim jadłem

Data utworzenia: 23 październik 2020

Członkowie naszego Koła Gospodyń Wiejskich Wielopole i Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielopole stanęli na wysokości zadania i pomimo trudnych czasów zorganizowali spóźnioną lecz tradycyjną majówkę na świeżym powietrzu opartą na kultywowaniu miejscowych tradycji.

W imprezie pod namiotami udział wzięło ok 40 osób plus „żywa” ludowa orkiestra z pobliskiej wsi. Panowie ze Stowarzyszenia zajęli się logistycznym przygotowaniem miejsca imprezy, zaś Panie z Koła przygotowały własnoręcznie wykonane z własnych surowców wielorakie specjały jak np. wiejskie wypieki, nabiał, napoje mleczne, smalczyki i jajecznicę z ponad kopy jaj na spyrce i z lubczykiem.

Program przewidywał rozdanie członkiniom Koła ludowych chust jako obowiązujących podczas wspólnych spotkań i wystąpień oficjalnych, opowieści o dawnych czasach i warunkach życia w regionie, snute przez jedną z najstarszych mieszkanek Wielopola Panią Stanisławę Kaliszową, a o starej i najnowszej historii Wielopola opowiadała Pani Halina Starzyk. Wystąpiła również nasza poetka Pani Ania Fałowska, która przybliżyła na swoją interesującą i bogatą twórczość wpisującą się w nastrój spotkania. Żywa gra orkiestry porywała uczestników do tańca, wykonywane przez orkiestrę ludowe piosenki zachęcały do wspólnego śpiewania. Również pogoda dostosowała się do atmosfery pikniku i tylko zapadający zmrok zmusił uczestników do zakończenia imprezy.

Impreza została dofinansowana z Urzędu Gminy jako zadanie publiczne pn.: Kultura, ochrona dóbr kultury i zachowanie tradycji regionalnych.

Zaprzaszamy do galeri.

Komentarz i zdjęcia: A. i S. Opalscy