Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

Wycieczka zdrowotno - historyczna pn: "Termy – zdrowie, Ludźmierz - kult i historia"

Data utworzenia: 24 październik 2016
Koło Gospodyń Wiejskich Wielopole zorganizowało wycieczkę zdrowotno-historyczną pn.: "Termy – zdrowie, Ludźmierz - kult i historia", która odbyła się w ostatnią sobotę, tj. w dniu 16.10.2021 r.

Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego - Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu rozpoczęliśmy od wysłuchania historii powstania kościoła, jego dziejów i kultu Matki Bożej Ludźmierskiej zwanej Gaździną Podhala, której figura umieszczona jest w głównym ołtarzu Bazyliki. Przy tym ołtarzu, uczestnicy wycieczki modlili się, przez wstawiennictwo Matki Bożej Ludźmierskiej i naszego rodaka śp. Ojca Świętego Jana Pawła II w 43 rocznicę jego wyboru na stolicę Piotrową, o potrzebne Łaski i opiekę nad naszymi rodzinami, mieszkańcami naszej wioski i w intencjach Bogu wiadomych.

Uczestnicy wycieczki przeszli przez Maryjny Ogród Różańcowy, stacje drogi krzyżowej pod pomnik św. Jana Pawła II słuchając jednocześnie pieśni Maryjnych i Barkę w wykonaniu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych z Podhala, które co roku 16 października upamiętniają rocznicę wyboru naszego rodaka na Stolicę Piotrową.

Wizytę u Gaździny Podhala – Matki Bożej Wniebowziętej zakończyliśmy w Kaplicy pod Ołtarzem Polowym, gdzie znajdują się relikwie śp. Ojca Świętego Jana Pawła II.

W Bukowinie Tatrzańskiej, u podnóża polskich Tatr w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego, członkowie wycieczki: dorośli, seniorzy, młodzież i dzieci, relaksowali się przez cztery godziny w basenach i wodach termalnych Bukowiny Tatrzańskiej. Wody w nich są wydobywane z głębokości 2400 m, z północno-zachodniego zbocza góry Wysoki Wierch i wykorzystywane do leczenia oraz rehabilitacji - a są pełne sodu, wapnia, potasu, siarki, magnezu i chromu.

Wypoczęta, zrelaksowana i „uzdrowiona duchem i ciałem”, po wspólnie zjedzonym smacznym obiadku - grupa wróciła do Wielopola.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia

Relacja zdjęciowa i komentarz: Teresa Borkowska