Wspierają nas:

meteoblue
MARPOL - systemy dachowe
Szkolenia, warsztaty zawodowe - kierowcy zawodowi, instruktorzy nauka jazdy i inne:
Ciastkarnia ZAnka, Nowy Sącz, ul. Starowiejska 3b. Tel.18 443 26 33 lub 607 26 26 27

UWAGA WYBORY!!! Drodzy mieszkańcy Wielopola!

Data utworzenia: 1 wrzesień 2014
W połowie listopada odbędą się wybory samorządowe, a w nich wybory radnych. Nasza wieś jest w jednym okręgu wyborczym z Naściszową i Januszową, co oznacza, że z tych trzech wsi wybierzemy tylko jednego radnego.

Jako członkowie Stowarzyszenia chcemy zatem zadbać, by mieszkańcy Wielopola byli świadomi tego, że uczestnictwo w wyborach i tym samym każdy głos oddany na jednego kandydata (którego cechy podkreślamy właśnie teraz), będzie niezwykle istotny dla skuteczności głosowania.

Naszym zdaniem, radny powinien charakteryzować się zespołem cech, które zgrupować można w "pięciu przykazaniach" (kolejność dowolna): wiedza, morale, odwaga, chęci i bezinteresowność. Niech naszym przedstawicielem zostanie wybrany:

RADNY, KTÓRY WIE.

Nie musi być wcale doktorem habilitowanym, ale niech będzie specjalistą w choćby jednej dziedzinie, bo przecież radny to "ekspert na pierwszej linii", którego rada pyta. Żaden zawód nie dyskwalifikuje kandydata. Niech to będzie dobry fachowiec w swojej branży, a to spowoduje, że będzie wartościowym i roztropnym radnym. Jego się nie przechytrzy i nie wmówi bzdur. Musi bardzo szybko zdobyć wiedzę o kompetencjach wójta, rady gminy, starosty, wojewody i posiąść rozeznanie w sprawach całej gminy. Widzieć, jakie bolączki trapią pozostałe wsie. Podstawa to: wiedza i otwarte oczy na ludzkie sprawy i problemy.

RADNY, KTÓRY MA KRĘGOSŁUP.

Jeśli Twój kandydat nie ma zasad – będzie pyłkiem na wietrze. Wykorzystają go, jak maszynkę do głosowania, skorumpują i zwiążą awansem na całą kadencję - nawet się nie obejrzy. Jeśli nie potrafi odmawiać świadomie i kompetentnie – niech nie zabiera się za tę robotę. W cenie jest tylko ten radny, który w czasie najważniejszych debat utrzyma postawę wyprostowaną, który potrafi wziąć odpowiedzialność za własne działanie i poglądy. Za żadną cenę nie weźmie udziału w kiczu, w hucpie i niecnej napaści. Nie będzie tolerował działao pozorowanych lub szkodliwych dla Gminy.

RADNY, KTÓRY NIE PĘKA.

Sala obrad rady to niemal oaza spokoju. Nikt nie strzela, nie krzyczy. Wszystko przygotowane: porządek obrad, uchwała za uchwałą. Tam się półgłosem rozmawia, albo milczy. Ale kiedy zobaczy, że coś jest nie tak, że proponowane rozwiązania kłócą się z logiką albo jego wiedzą, albo że naruszana jest czyjaś godność i poczuje wzbierający sprzeciw, Twój Radny wstanie i powie prawdę - bez inwektyw, ale i bez owijania w bawełnę! To trudna sztuka – argumentować z sensem, z otwartą przyłbicą, wobec grupy milczących kunktatorów (którzy "swoje wiedzą", to znaczy że ktoś ich już "ustawił"), albo wobec szyderców.

RADNY, KTÓRY CHCE.

Twój kandydat musi być gotowym poświęcić swój czas pracy społecznej i mieć sporo energii. Musi mieć umiejętność godzenia interesów różnych środowisk, właściwie wybierad istotne sprawy i potrafid je rozumnie i konsekwentnie rozwiązywać tworząc koalicje z innymi radnymi.

RADNY, KTÓRY NICZEGO NIE POTRZEBUJE.

Jeżeli Twój kandydat potrzebuje nowy garaż, dojazd do domu i ulgę w podatkach ... A jako bonus za dobre sprawowanie – szybszą informację o planowanym przetargu, który go właśnie interesuje.- nie wybieraj go! Jeśli Twój kandydat czegoś potrzebuje szybko, tanio i po znajomości, przestaje byd suwerennym. Myśli tylko o tym, jak tu zrobić ten "interes". Po prostu jest do kupienia. Jeden taki radny - to folklor, trzech – to już koteria, a dziesięciu – nieszczęście. Jeśli zatem Twój kandydat idzie do rady, aby załatwić pracę dla szwagra i tani kredyt dla cioci, nie głosuj na niego. Wybierając Swojego kandydata kieruj się wyłącznie selekcją pozytywną. Niech Twój kandydat nie wpadnie w samorządową "normalkę".

Niech to nie będzie osoba, która dostała się na listy wyborcze „z łapanki” przeprowadzonej przez kolegów, ważnych w gminie osób lub ich wasali. Bo jeśli nie – to będzie tak jak było! Koleżanki i Koledzy!

Zaangażujmy się w poszukiwanie kandydatów na takiego radnego, przekonujmy do działania i głosowania na jednego!, najlepszego!, naszego!

Zarząd Stowarzyszenia

Pliki związane z artykułem: